Qeveria spanjolle merr vendimin, shtyhet ndeshja e Real-it dhe Atletico-s

Qeveria spanjolle ka vendosur të shtyjë ndeshjet mes Real Madrid-Athletic Bilbao dhe atë mes Granada-s dhe Atletico Madrid.

Arsyet janë të njëjtat që janë përdorur për të shtyrë Sevilla-Barcelona dhe Villarreal-Alaves në fund të ndeshjeve të kaluara të kombëtareve, ose më saktë rikthimi me vonesë i lojtarëve amerikanojugorë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Leao dhe Calabria, Milan në avantazh të dyfishtë ndaj Bolognas

Federata spanjolle ka reaguar herën e fundit duke thënë se qeveria spanjolle nuk kishte autoritetin për të shtyrë ndeshjet.