Nishani apel demokratëve: Mos bini pre e provokimeve …

Pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili është shprehur se në qeverisjen e PD-së ka pasur llum, ka ardhur dhe reagimi i ish-presidentit Bujar Nishani, ish-kryetar i Këshillit Kombëtar të PD.

Në një postim në Facebook, Nishani u bën thirrje demokratëve që të mos bien pre e asnjë provokimi dhe provokatori, dhe të mos konsumojnë energji me keqdashës dhe të paguar me paratë e llumit të hajnisë dhe drogës.

Ai shton se misioni i demokratëve sot është vetëm në interes të shpëtimit të PD.

Postimi i plotë:

Partia Demokratike ka hyrë në një lëvizje dhe proçes rizgjimi dhe shprese.

Ky proçes i vonuar por më i prituri është energji, vlerë, dinjitet e vullnet i qindra mijëra njerëzve të lirë që s’ka bir nëne që i merr peng.

I ftoj të gjithë demokratët, patriotët e ndershëm të këtij vendi, ata që as nuk shiten e as nuk blihen, të mos bien pre e asnjë provokimi dhe provokatori, të mos konsumojnë energji me keqdashës dhe të paguar me paratë e llumit të hajnisë dhe drogës.

Misioni i demokratëve sot është vetëm në interes të shpëtimit të PD nga rrjeta e zezë e merimagës ku e liga tenton me çdo forcë e me këdo të mundet, ta mbaj të lidhur peng.

E nesërmja e një PD-je, të lirë, të bashkuar, qytetare, moderne, e vitalizuar, do të jetë shërbimi më i i mirë për Shqipërinë dhe Interesin Kombëtar.

Ajo parti ka mjaft eksperienca se si lihet pas e keqja, se si rezistohet, se si ringrihesh, se si fiton.

Edhe një betejë tjetër me të ligën nuk është aspak keq, veçse shton peshën e historisë dhe eksperiencës.

LEXO EDHE  Heshtja zgjedhore/ Kapen duke blerë vota, arrestohen katër persona në Shkup