Milani shton konkurrencën në portë, firmos me “gardianin” e njohur

Juventus FC v AC Milan - Serie A Ante Rebic C of AC Milan celebrates with his teammates after scoring a goal during the Serie A football match between Juventus FC and AC Milan. AC Milan won 3-0 over Juventus FC. Turin Italy Copyright: xNicolxCampox

Milani ka konfirmuar se ka nënshkruar kontratë me portierin Antonio Mirante. 38-vjeçari ka firmosur deri në verën e vitit 2022 dhe do të mbajë numrin 83.

Italiani do të jenë në garë me Tatarusanun për vendin e titullarit, pas lëndimit të Mike Maignanit, i që do të mungojë deri në dhjetor.

LEXO EDHE  FOTO/ Partizani rrëmben armët para derbit, ja si përgatiten “demat” për Tiranën

Mirante gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellën e Crotones, Sienës, Juventusit, Sampdorias, Parmas, Bolonjas dhe Romës.