Koronavirusi në Itali/ 37 v*ktima dhe 2772 të infektuar në 24 orët e fundit

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2.772 persona të infektuar. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 37 qytetarë.

Shkalla e pozitivitetit është 1 %, ndërsa shtrimet në spitale janë 4.827. Numri aktiv i infektimeve, në të gjithë territorin Italian është 80.451.

LEXO EDHE  Pentagoni: Ekz*kutuam një udhëheqës të lartë të Al-Kaidës

Në të gjithë spitalet e vendit fqinj, janë të shtruar aktualisht 2.552 pacientë, ndërsa në njësitë e kujdesit intensive ndodhen 367 persona.