Andi Lila: Mourinho nuk merr vesh nga futbolli

Në analizën e tij për ndeshjen e kombëtares, ish-mbrojtësi Andi Lila foli me superlativa për kuqezinjtë.

Një kritikë e bëri dhe ndaj trajnerit Jose Mourinho për mosaktivizimin e Kumbullës te Roma.

“Sot ne bëmë një ndeshje të shkëlqyer. Sot Kumbulla, me atë që bëri ndaj Lewandowskit, tregoi se e Meriton të luajë titullar, ndaj Mourinho ose është me pushime në Romë, ose nuk merr vesh nga futbolli”, tha ndër të tjera ish mbrojtësi kuqezi.

LEXO EDHE  VIDEO/ Vendosen stolat në tribunë, kompletohet stadiumi i radhës në Shqipëri