“A të mbron bodyguardi nga ´Foltorja´”, ironia e Manjanit me Bashën dhe vendimin e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar vendimin e qeverisë që ngarkon me detyrë Gardën e Republikës, për të ruajtur kryetarin e opozitës, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan: ‘A të mbron bodyguardi nga Foltorja?! Po nga covidi?! Qesharakë pa kufinj!’

Postimi nga Ylli Manjani

Po po, ëhë!

Do ju ruajnë bodyguardët, posi!

N’at krah flini…

Po ju flini, flini!

Gjumë të ëmbël.

Keni mbrojtjen e organeve tona fuqishme…
***
Kush ka nevojë për bodyguargë ka kry punë me këtë realitet. Kam qenë, jam e do jem i bindur për këtë gjë.

LEXO EDHE  Emri/ Rrahu Kryebashkiakun e Selenicës, arrestohet 57-vjeçari

Jo më kot njerëzia të uron “t’rujt zoti”.

Askush e askund nuk ka shprehje “t’rujt bodyguardi”!

Mos është më kollaj me qenë njeri normal që si ke borxh kujt?!

Se po u nis borxhliu me të lyp borxhin ska bodyguard që të ruan më, or ti!

Uh, pyetje:

A të mbron bodyguardi nga Foltorja?!

Po nga covidi?!

Qesharakë pa kufinj!