25-vjeçari ndërroi jetë pas transplantit të zemrës, familjarët: Kishte pritur 3 vite për ndërhyrjen

Një 25-vjeçar, humbi jetën pasi iu nënshtrua transplantit të zemrës për të cilin kishte pritur 3 vite.

Sipas mediave të huaja, Liam Taylor kishte duruar operacione të panumërta ndër vite si shkak i problemeve të tij kardiake.

Nëna e tij Sarah Taylor tha se ishte “aq mizore” që Liam humbi jetën pasi përfundimisht arriti në fund të sprovës së tij shëndetësore.

LEXO EDHE  Zëri i Amerikës: Çmimet e energjisë rriten frikshëm në Europë

Familja e pikëlluar tha se ai kishte qenë gjithmonë një djalë i qeshur dhe luftarak.

Ata shprehen se të gjitha këto probleme të rënda shëndetësore nisën nga një ftohje e thjeshtë.