VIDEO/ Deputetes austriake i bie të fikët gjatë fjalimit

Seanca e jashtëzakonshme e parlamentit austriak, kushtuar krizës së qeverisë të shkaktuar nga fillimi i hetimit kundër ish-kancelarit, Sebastian Kurz, ishte shumë e trazuar.

Anëtarja e Partisë Social Demokratike të Austrisë (SPO) të opozitës, Eva Maria Holzleitner, i ra të fikët gjatë fjalimit të saj.

LEXO EDHE  EMA shtyn miratimin e vaksinës Sputnik V, zbulohet shkaku

Kolegët nxituan menjëherë në ndihmë të saj, dhe siç u njoftua më vonë, deputetja u rrëzua pa pasoja.