Video/ Burri i pastrehë përpiqet të rrëmbejë vajzën 3-vjeçare nga dora e gjyshes

Një ngjarje e pazakontë raportohet të ketë ndodhur në New York ku një vajzë 3 vjeçare për pak u rrëmbye nga një i pastrehë.

Ngjarja ndodhi në një pikë karburanti kur personi i pastrehë ishte duke kaluar.

Për një moment, ai kap trevjeçaren dhe fillon të vrapojë me shpejtësi, derisa gruaja 65-vjeçare fillon dhe e ndjek nga pas.

Dy nipërit e saj të vegjël po qëndronin të frikësuar pa ditur se si të vepronin, ndërsa në kamera shihet se gjyshes i dolën në ndihmë persona të cilët ishin të pranishëm në vendin e ngjarjes.

LEXO EDHE  “DarkHunTOR”, Europool arreston 150 persona/ Sekuestrohen miliona euro, dr*gë e a*më

“Po fshihja trotuarin. Pashë zonjën duke kaluar me tre fëmijë. Krejt papritur, ky djalë vrapon nëpër rrugë dhe e mbështjell vajzën e vogël në një batanije,” tha Fermin Bracero, 63 vjeç, për Neë York Daily Neës.

Ai u përpoq të largohej por ne u bëmë një grup dhe nuk e lejuam,” shtoi.

Policia kapi të dyshuarin, Santiago Salcedo, 27 vjeç, pak orë më vonë duke fjetur jashtë një dere.

Ai u akuzua për tentativë rrëmbimi.