VIDEO/ Berisha në Kukës: Edvin ndiqe këtë foltoren, është punë burrash dhe jo pengjesh

Në një atmosferë festive, nën thirrjet “Berisha, Berisha”, qindra anëtarë të Partisë Demokratike kanë pritur në Kukës, ish-Kryeministrin Sali Berisha, në takimin e rradhës me anëtarësinë e partisë.

Për minuta të tëra, salla ku ishte programuar zhvillimi i takimit është pushtuar nga thirrjet entuziaste të anëtarëve demokratë, që duket se kanë surprizuar jo pak edhe ish-Kryeministrin.

Në takimin me Berishën ishin të pranishëm nënkryetarja e degës së PD, si dhe sekretari i degës së Kukësit. Ish-Kryeministri Berisha u shpreh se demokratët në Kukës, janë të vendosur ta kthejnë Partinë Demokratike në rrugën e fitores.

“Edvin, ndiqe këtë foltore. Kjo është punë burrash dhe grash të lira dhe jo punë pengjesh”, iu drejtua Berisha, Kryeministrit Rama, nën entuziazmin e të pranishmëve.

LEXO EDHE  Manjani ironizon Bashën: Mirë që të vodhi Rama, se me këto hajvanllëqe që ke nxjerrë je një Enveruc

Berisha tha se mblidhemi në momente kritike për vendin, në një kohë kur një njeri, Kryeministri Rama, ka kaluar në këto 8 vite nga skandali në skandal, e shndërroi Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës, e shndërroi Shqipërinë në vendin më të pashpresë të planetit, në vendin e braktisjes masive nga qytetarët e saj.

“Miqtë e mi, jo 8 vite, por as 8 ditë nuk meriton Edi Rama të qeverisë”, tha Berisha, duke shtuar se Edi Rama e nisi mandatin e 3-të, pasi është shndërruar në një vasal të Beogradit.

“Padroni i tij, Aleksandar Vuçiç e urdhëroi 1 vit më parë të mos votonte rezolutën e genocidit serb në Kosovë”, tha Berisha.