Shkarkimi i Nokës/ Rushaj: Vendimi i Bashës në përputhje me kompetencën që ka kryetari

Nënkryetari i Partisë Demokratike, njëherësh dhe kreu i grupit parlamentar të PD Alfred Rushaj, ka komentuar vendimin e një ditë më parë të kreut të PD-së Lulzim Basha, për shkarkimin e Flamur Nokës si nënkryetar i Komisionit të Sigurisë dhe paralajmërimin e tij për përjashtim nga grupi.

Në një prononcim për gazetarët pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, Rushaj tha se vendimi i Bashës është në përputhje me kompetencën që kryetari ka.

LEXO EDHE  Takimi i Ramës me kryebashkiakët, PD: Pa pastruar politikën, nuk mund të pastrohet territori

“Vendimi që mori Basha është një vendim që është marrë në përputhje me kompetencën që kryetari ka. Sidoqoftë është një vendim i brendshëm i PD dhe padyshim do të respektohet çdo procedurë që është e nevojshme të respektohet për atë gjë”, tha Rushaj.