Rritja e çmimeve, qytetarët shkrodranë në protestë

Edhe qytetarët shkodranë kanë protestuar pasditene sotme kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike dhe produkteve të shportës.

Ata kanë kërkuar nga qeveria marrjen e masave për të ulur çmimet duke i konsideruar ato të papërballueshme.

LEXO EDHE  E rëndë/ Sherr me thika mes afganëve në Lezhë

Ndonëse nuk ishin të shumtë në numër, ata deklaruar për mediat se do të jenë sërish në shesh për të protestuar . Protesta u zhvillua në pedonalen e shkodrës.