Pamjet/ Të maskuar dhe të armatosur, dy grabitës futen në restorant, tmerrohen klientët

Dy të rinj janë futur brenda një restoranti në Napol, me kallashnikov duke terrorizuar klientët që ishin brenda.

Mediat vendase njoftojnë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku dy grabitësit kanë vjedhur katër ora, një Rolex e Tudor dhe një gjerdan ari.

Si ndodhi ngjarja? 

Pasi janë futur në restorant, grabitësit nisën t’i drejtonin armët klientëve dhe të kërkonin prej tyre gjërat me vlerë që kishin me vete.

LEXO EDHE  11 nxënës humbin jetën gjatë ekskursionit në brigjet e lumit në Indonezi

Ngjarja është filmuar nga kamerat e sigurisë, ndërkohë që Policia është vendosur në kërkim të 2 grabitësve.

Sakaq, pronari i restorantit ka treguar se ka pasur një ulje të xhiros ditore pas ngjarjes së ndodhur.

“Ishte e tmerrshme. Persona të maskuar e të armatosur deri në dhëmbë u futën dhe desh shkaktuan masakër. Xhiro ditore më ka rënë ndjeshëm”, u shpreh pronari i restorantit.

Të maskuar dhe të armatosur me kallashnikov, dy grabitës futen
Të maskuar dhe të armatosur me kallashnikov, dy grabitës futen