Partizani shpërdoron avantazhin e dy golave, miqësorja ndaj Shkëndijes mbyllet në barazim

Ka përfunduar në barazim 2-2 miqësorja e luajtur mes Partizanit dhe Shkëndijës së Tetovës.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Gjorgji Kyçyku” të Pogradecit dhuroi spektakël duke u shënuar plot katër gola. Në pjesën e parë ishim demat ata që dominuan duke gjetur dhe dy herë rrugën e rrjetës me anë të Markut dhe sulmuesi Kardozo.

LEXO EDHE  Futbolli shqiptar/ Babai sherr me tifozët në stadium, policia arreston futbollistin në fushë

Por pjesa e dytë foli vetëm për Shkëndijën e cila barazoi shifrat duke shënuar po dy herë me Shalën dhe Guri. Në fundin e takimit, tetovarët gjetën dhe golin e tretë, por gjyqtari e anuloi për pozicion jashtë loje. Një ndeshje në përgjithësi e mirë për Partizanin që ende i mungojnë rezultatet pozitive.