Ishin braktisur në një kontenier, shpëtohen 126 emigrantët

126 emigrantë janë shpëtuar nga policia në Guatemalë.

Mediat vendase njoftojnë se këta emigrant ishin braktisur brenda një kontejneri në anë të një rruge. Emigrantët u gjetën në orët e para të mëngjesit midis qyteteve Nueva Concepción dhe Cocales pasi disa banorë njoftuan autoritetet se kishin dëgjuar ulërima brenda rimorkios së kamionit.