Finalja e Ligës së Kombeve, Spanja dhe Franca zbardhin formacionet zyrtare

Foto: UEFA.com

Duke filluar nga ora 20:45, Spanja dhe Franca do të ndeshen në finalen e madhe të Ligës së Kombeve.

Të dyja skuadrat vijnë me moral të lartë pasi Spanja eliminoi Kampionen e Europës, Italinë ndërsa Franca dhuroi spektakël duke i kthyer rezultatin Belgjikës nga 2-0 në 2-3.

Ndeshja e fundit mes Francës dhe Spanjë daton në vitin 2017 ku në atë takim iberikët triumfonin me rezultatin 0-2. Ndeshja do të luhet në ‘’San Siro’’ teksa gjyqtar kryesorë do të jetë anglezi Anthony Taylor.

LEXO EDHE  Benzema në telashe, Prokuroria kërkon 10 muaj burg për francezin

Sa i përket formacioneve, Luis Enrike nuk ka hequr dorë nga talenti 17-vjeçar Gavi duke e aktivizuar dhe ndaj Francës titullar, ndërsa Franca zbret në fushë me sulmin e frikshëm Mbappe-Benzema-Griezmann.

Formacionet zyrtare: