Plani i Ramës për energjinë/ Basha: ‘Krizë’ për të fshehur vjedhjen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas prezantimit të masave për krizën energjitike nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Në një postim që në rrjetet sociale, Basha shkruan se Rama po fsheh vjedhjen e radhës përmes OSHEE duke e justifikuar me “krizë”.

Basha shprehet se Rama po vepron siç bëri me tenderat e ushqimeve për familjet e goditura nga tërmeti, apo me tenderat sekretë gjatë pandemisë.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 27 v*ktima dhe 1712 të infektuar në 24 orët e fundit

Krizë për të fshehur vjedhjen: Thjesht po fsheh vjedhjen e radhës përmes OSHEE duke e justifikuar me “krizë”. Njësoj siç bëri me tenderat sekretë gjatë pandemisë. Njësoj siç bëri me tenderat e ushqimeve për familjet e goditura nga tërmeti’, tha Basha.