Lulzim Basha i bën ‘bllok’ në rrjetet sociale, vjen reagimi i fortë i Martin Henze

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha ka bllokuar në rrjetet sociale këshillarin Ekonomik pranë CDU, Martin Henze, lajmi është bërë i ditur nga vetë ky i fundit.

Përmes një postimi në rrjete sociale Henze shkruan se Basha njeriu i cili pretendon të bëjë demokracinë në shqipëri ka marrë një vendim të çuditshëm duke i bërë bllok në twitter.

Kryetari i PD në Shqipëri, Lulzim Basha më ka bërë bllok. Lulzim Basha i cili pretendon të bëjë demokracinë është vetë  në shkelje të ligjit, dhe sot i tha mirupafshim demokracisë’, shkruan Henze.

LEXO EDHE  VIDEO/ Përmbyset makina te Kopshti Botanik

Kujtojmë që Martin Henze ka qenë mjaft kritik daj kreut aktual të PD, Lulzim Basha, pasi ky i fundit humbi një tjetër betejë politike në 25 prill.