Ja kush janë 5 shqiptarët më të kërkuar në Angli! Emrat

Publikohen emrat e 5 shqiptarëve më të kërkuar në Angli. Policia angleze ka përditësuar listën e personave “Wanted” ku mes tyre janë edhe disa shtetas shqiptarë.

Për kapjen e tyre është kërkuar ndihma e publikut.

I pari në listë është Reneo Shehu i lënë i lirë me kusht por nuk u paraqit në gjykatën Canterbury Crown Court ku duhet të gjykohej për grabitje dhe shitje droge të klasit A Kokainë.

Shehu në vitin 2017 është dënuar me 7 vite e 6 muaj burg për grabitje me armë të një shtëpie në zonën e Canterbury në Jug të Anglisë.

Androen Lafetaj ishte pjesë e grupit të Reneo Shehut, në grabitjen e kësaj shtëpie e cila besohet se përdorej për rritje kanabisi.

LEXO EDHE  I dënuar për dr*gë, arrestohet në Kapshticë 36-vjeçari

Lafetaj është dënuar në mungesë me 14 vite burg për grabitje dhe armë mbajtje pa leje përfshi posedim të lëndës narkotike Kokainë.

Shpëtim Rexhepi kërkohet policia e zonës së Devon për thyerje të lirisë me kusht.

Fasli Gjajxha kërkohet për krime që lidhen me emigracion e jashtëligjshëm.

Ndërsa Sidorel Deshkaj i liruar nga burgu me kusht ka thyer kushtet e kësaj lirie dhe kërkohet të rikthehet për të vuajtur dënimin e mbetur.