Hungari-Shqipëri, ndiqni sfidën “LIVE”

Ka startuar në orën 20:45 sfida Hungari-Shqipëri, e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit “Katar 2020”.

Kuqezinjtë bëjnë pjesë në grupin I dhe vijnë pas 2 fitoreve radhazi, pikërisht ndaj Hungarisë 1-0 në shtëpi dhe rezultati i thellë 5-0 përballë San Marinos. Aktualisht skuadra e drejtuar nga Reja pozicionohet e dyta me 12 pikë, ndërsa ndjekin Polonia, Hungaria përkatësisht me 12 dhe 11 pikë.

LEXO EDHE  “Foltorja” zhvendoset në Berat të Premten, Berisha apel për pjesëmarrje

Ndërkohë “kokë” e grupit mbetet Anglia e cila është shkëputur në kuotën e 16 pikëve.

NDIQNI NDESHJEN LIVE