Çmimi i energjisë/ Rama prezanton planin e masave LIVE

Kryeminsitri Edi Rama ka dala para pak minutash në një konferencë LIVE për të prezantuar planin e tij për mbrojtjen e konsumatorit shqiptar përballë rritjes së çmimit të energjisë.

Rama deklaroi se nuk ka asnjë kryeministër në botë që do të donte të rriste çmimin e energjisë për shqiptarët.

Sipas tij çmimi i energjisë që është sot nuk është çmimi real.

LEXO EDHE  15 persona sulmojnë me gurë dhe shkopinj vendin ku po zhvillohej një festë/ Plagoset një student

Pjesë nga fjalimi:

Nuk ekziston asnjë kryeministër, edhe më i keqi në botë, që dëshirën e vetë nuk ka të rrisë pagat e pensionet, sa dëshirojnë qytetarët. Çmimi ynë i energjisë elektrike në faturën që na vjen nuk është çmimi real, por një çmimi i kontrolluar nga shteti për mbrojetjen e konsumatorit