Uruguai-Kolumbi/ Cuadrado godet me bërryl lojtarin e Romës dhe merr dënim nga federata

Mbrojtësi i Juventusi, Huan Cuadrado është bërë protagonist i një episodi aspak të këndshëm në sfidën Uruguaj-Kolumbi.

Në minutën  63-të gjatë një dueli në mesfushë me futbollistin e Romës, Matias Vina, Kuadrado e goditi keq me brryl në fytyrë duke shkaktuar reagime të ashpra nga kundërshtarët.

I çuditshëm ishte vendimi i gjyqtarit që nuk mori asnjë masë, por nxori vetëm karton të verdhë ndaj mbrojtësit Juventin vetëm pasi iu vërsulën në kundërshtime futbollistët e Uruguait.

LEXO EDHE  Partizani në krizë rezultatesh, ja deklarata e Dajës pas derbit

Nga pamjet duket qartë që Kuadrado bën një gjest të pahijshëm ndëërkohë është dënuar për sfidën me Brazilin duke mos ia hedhur paq këtij rasti.