Mosmarrëveshje me trajnerin, futbollisti i Skënderbeut largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Situatë aspak e qetë te përfaqësuesja U21 e Kosovës. Sipas raportimeve të gazetës “Sheshi”, qendërmbrojtësi i Skënderbeut, Leonat Vitija, është larguar nga grumbullimi pas debateve të ashpra me trajnerin Majkëll Nis.

Arsyeja e debatit dhe largimit mësohet se është mosaktivizimi në lojë në dy ndeshjet e fundit të Kosovës U21.

LEXO EDHE  Shokon Patrice Evra: Kur isha 13 vjeç më kanë pë*dhunuar

Mbrojtësi i cili është pjesë e  Skënderbeut në Kategorinë Superiore, ka qenë pjesë Shqipërisë U-17 dhe U-19, ndërkohë që iu bashkua Kosovës U-21. Kujtojmë që Vitija ka qenë lojtari kyç tek U21 kur trajner ishte Rafet Prekazi.