E rëndë/ Hyri në operacion për të zvogëluar të pasmet, ndërron jetë 22-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Meksikë.

Mdediat e huaja shkruajnë se një 22 vjeçare e cila punonte si kameriere, ka ndërruar jetë pasi iu nënshtrua një operacioni të heqjes së vitheve dhe liposuksionit të krahut në një klinikë të palicencuar, me stafin i cili tashmë është në arrati.

Departamenti i Shëndetit në Nuevo Leon zbuloi të mërkurën se klinika kishte një leje për të ofruar konsultime të mjekësisë së përgjithshme dhe konsultime private të specializuara të mjekësisë, dhe nuk ishte e autorizuar të administrojë asnjë lloj operacioni kirurgjikal.

LEXO EDHE  Zhdukja e vajzës amerikane, gjendet i dashuri, por i pajetë (Foto)

Ende nuk është lëshuar autopsia zyrtare.

Ndërsa babai i pikëlluar Julio Cesar Vega ka folur për televizionin Info 7 se gjendja e vajzës së tij u përkeqësua pasi stafi i kirurgut aplikoi anestezionin. Ajo bëri që presioni i gjakut të rritet, para se mjekët ta çonin në Klinikën Camino Real, ku ajo vdiq.

Babai i shqetësuar tha se stafi i klinikës la vajzën vetëm me nënën e saj dhe iku. Ata janë të lirë që nga e mërkura.