Courtois flet pas eliminimit në Ligën e Kombeve: Pse të luajmë kundër Italisë? Është si miqësore

Foto: Eurosport

Zhgënjimi për humbjen kundër Francës ishte i madh te Belgjika. Portieri Thibaut Courtois nuk është se ka duruar shumë dhe shigjeton UEFA-n për finalen e vogël.

“Tani duhet të përqëndrohemi tek sfida e së dielës kundër Italisë. Por, sinqerisht, nuk e kuptoj se përse shërben kjo ndeshje.

LEXO EDHE  FOTO/ Partizani rrëmben armët para derbit, ja si përgatiten “demat” për Tiranën

Të renditesh i treti në Nations League nuk shërben për asgjë. Nuk e kuptoj se përse e luajmë këtë ndeshje. Për ne do të jetë si një miqësore”, është shprehur portieri i Belgjikës dhe Real Madrid në Spanjë.