A do të ketë reshje? Ja parashikimi i motit për të Shtunën

Për ditën e Shtunë, moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura, por nuk do të mungojnë hera-herës intervalet e shkurtra me diell.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme përgjatë gjithë ditës me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave.

LEXO EDHE  Reshjet e borës/ ARRSH: Akset rrugore nacionale të hapura, qarkullimi pa probleme

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore parashikohet edhe erë intensive me drejtim verilindje – juglindje dhe shpejtësi deri në 15-18m/s, erë e cila mund të jetë problematike në disa zona.