VIDEO/ Eurogol në “Old Trafford”, Man. United barazon rezultatin ndaj Villareal

Dy gola të shpejtë në Old Trafford në ditën e një tjetër “shenjtërimi” për Cristiano Ronaldon.

Pas një pjese të parë kur Villareal iu afrua më shumë herë golit me Alcacer, pikërisht ylli i ekipit spanjoll gjeti golin në pjesën e dytë.

Por, avantazhi nuk zgjati shumë dhe Alex Telles ka barazuar shifrat në Old Trafford. Eurogol fluturimthi ne goditje kendi.

LEXO EDHE  Kategoria Superiore/ Teuta nuk di të fitojë, Vllaznia e ndal me 10 lojtarë

Duke luajtur kundër Young Boys, Cristiano Ronaldo ishte bërë lojtari me më së shumti paraqitje në Ligën e Kampionëve, duke u barazuar me Iker Casillas.

Sonte portugezi la portierin spanjoll prapa, duke arritur 178 paraqitje në kompeticionin më të lartë kontinental.

Për rekordin, lojtari aktiv që e ndjek është Lionel Messi, me 151 ndeshje.

https://www.youtube.com/watch?v=cApp4MOkLSQ