Këputi ligamentin e gjurit në derbin ndaj Tottenham, ja sa kohë do të mungojë Granit Xhaka

Granit Xhaka pësoi një dëmtim këtë fundjavë në ndeshjen Arsenal-Totenhem duke lënë fushën mes lotësh dhe duke merakosur stafin e tifozët e topçinjve.

Sipas mediave angleze, Xhaka ka këputur ligamentin e gjurit të djathtë duke iu nënshtruar një operacioni të vështirë. Ndër të tjera, ky dëmtim pritet ta lërë jashtë mesfushorin shqiptar për 6-8 javë jashtë fushave të blerta duke humbur shumë ndeshje në kampionat me Arsenalin.

LEXO EDHE  Kombëtarja e femrave nuk ia del në Varshavë, vajzat kuqezi munden 2-0 nga Polonia

Gruaja e Xhakës, Leonita ka publikuar një foto të mesfushorit nga shtëpia i cili duket me këmbën e mbështjellë deri sipër gjurit dhe të fashuar.