FOTO/ Kush është efektivi i policisë që u qëllua për vdekje gjatë kontrolleve për drogë

Personi në foto është efektivi i krimeve në Policinë e Lezhës, Saimir Hoxha, i cili u qëllua për vdekje me armë zjarri gjatë një kontrolli antidrogë.

Policia njoftoi se ngjarja ndodhi rreth orës 10:30, në Ishull-Lezhë.

“Në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të grupit të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Si pasojë është plagosur me armë zjarri oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë shtetasi Saimir Hoxha, 44 vjeç, i cili për pasojë të plagëve të marra ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin Rajonal Lezhë”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Mehaj: Bashkë me SHBA po krijojmë kapacitetet ushtarake që i duhen shtetit të Kosovës

Pamje nga vendngjarja

Ende nuk ka asnjë të arrestuar lidhur me krimin. “Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën me qëllim kapjen e autorit”, thanë burime zyrtare.

“Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit  për të bërë të mundur  zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, shtuan të njëjtat burime.

Pamje nga vendngjarja

Lexo edhe

Vrasja e policit, dy vëllezër në kërkim /VIDEO-FOTO