Zhduket e mitura shqiptare, motra e saj denoncon rastin: Ka 4 ditë që nuk vjen në shtëpi

Një vajzë e mitur nga Vitia e Kosovës raportohet të jetë e zhdukur prej 4 ditësh.

Mediat vendase shkruajnë se rastin e ka denoncuar motra e saj e cila tha se e mitura mungonte që prej datës 23 shtator në shtëpi.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

LEXO EDHE  “Kemi shumë iniciativa rajonale, po humb thelbi i tyre”/ “Ballkani i hapur”? Abazoviç: Nuk e di a është rruga e duhur, por duhet që…

“Viti, 23.09.2021 – 07:30. Ankuesja femër nga Kosova ka informuar se motra e saj viktima femër kosovare, e mitur, është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Njësia policore është duke hetuar rastin”, ka njoftuar policia.