Parashikimi i motit, ja zonat që mund të përfshihen nga reshjet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon që kjo javë do të karakterizohet nga moti i paqëndrueshëm dhe prezencë të shpeshtë të reshjeve të shiut, por nuk do të mungojnë edhe alternimet e kthjellimeve.

Për ditën e Martë moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash me këto të fundit më tepër prezente përgjatë relieveve malore.

LEXO EDHE  Në kërkim nga Italia, arrestohet në Tiranë 43-vjeçari

Reshje shiu me intensitet të ulët në ultësirën perëndimore ndërsa në relievet malore me intensitet mesatar e loklaisht deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive.