Kurthe me tela, shqiptari arrestohet pas disa muajsh hetime/ Ja çfarë bënte

Për muaj me radhë rojtarët e gjallesave të pyllit të Maqedonisë dhe Greqisë u përpoqën për të gjetur gjuetarin e paligjshëm që bën masakër duke vrarë derra, gica, dhelpra e drerë në Kozan,

Pas orëve të pafundme të vëzhgimit në Anthotopos, ata më në fund arritën të arrestojnë një shqiptar ndërsa ai ngrinte gjashtë kurthet me tela për të kapur kafshët e egra e më pas për ti vrarë.

LEXO EDHE  Shehi: Berisha në krye të PD-së, i pamjaftueshëm për të mundur Ramën

Shqiptari, i cili punonte si bari me tufën e një fermeri grek, kishte me vete një sëpatë që u konfiskua dhe u dërgua te prokurori i Gjykatës së Shkallës së Parë në Kozan i cili e ndoqi penalisht për gjueti të paligjshme. /abcnews.al/