Alarm për bombë, evakuohet Gjykata e Selanikut, policia rrethon zonën

Gjykata e Selanikut në Greqi është evakuuar mëngjesin e sotëm pas një telefonate kërcënuese që dha alarm për bombë.

Mediat vendase njoftojnë se thirrja është bërë pak para orës 09:00 të mëngjesit në numrin 3-shifror të urgjencës, 112.

Forcat e policisë kanë mbërrutur në vendin e ngjarjes dhe po kontrollojnë të gjithë ambientet e gjykatës, dyert e të cilës po qëndrojnë të mbyllura.

LEXO EDHE  Nusja rreh vjehrrën dhe kthehet në makth për fshatin/ Mëson edhe fëmijët: Sillni, shajini, vr*tini!

Ndërkohë që është bllokuar edhe qarkullimi i automjeteve në zonën para gjykatës deri në verifikimin e plotë të situatës.