Tensionet në kufirin Serbi-Kosovë/ Pollo-Ramës: Pezullo anëtarësimin e Shqipërisë në “Open Balkan”

Genc Pollo, ish-ministër dhe ish-deputet i PD, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se nëse Kryeministri Edi Rama do të shkojë në Prishtinë, të paktën duhet të ketë pezulluar anëtarësinë e Shqipërisë në “Open Balkan”.

Pollo shkruan se tani që Serbia e Vućiči veç kërcënimeve verbale dislokojnë trupa, tanke e avionë në kufirin me Kosovën më e pakta që mund të bëjë qeveria Rama është braktisja e nismës MiniShengen/Hapu Ballkan.

LEXO EDHE  Vettingu në politikë/ Fuga: Është kërkesë e qytetarëve

“Kërcënimi me dhunë e armë është antipodi i “4 lirive europiane”

Nëse Rama shkon në Prishtinë nesër (të hënën) të paktën duhet të ketë pezulluar anëtarësinë e Shqipërisë në Minishengen/Hapu Ballkan!”, shkruan Pollo.