Plagosja në Lushnje, 65-vjeçari u qëllua me armë nga vëllai i tij

Ka zgjatur shumë pak arratia e autorit të plagosjes me armë zjarri që ndodhi mëngjesin e sotëm në Lushnje.

Burimet policore njoftojnë se është arrestuar shtetasi Sami Veliu për plagosjen e vëllait të tij Faik Veliu, 65 vjeç, ngjarje kjo e ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Ngurrëz e Vogël.

Informacion paraprak:

LEXO EDHE  Në arrest shtëpie, por del me makinë me kok*inë me vete

Lushnje:

Si rezultat i reagimit në kohë të Policisë dhe veprimeve të shpejta hetimore,  u bë e mundur identifikimi dhe  kapja e autorit të plagosjes së shtetasit Faik Veliu.

Autori eshte shtetasi Sami Veliu, vellai i 65 vjeçarit. Me vone do kete njoftim te plote per rrethanat e ngjarjes.