E papritur/ Marku dështon në matjen e parë zyrtare para ndeshjes për titull

Florian Marku do të përballet me Maxim Prodan për titullin ndërkombëtar në peshat e mesme.

Tanimë dy boksierët kanë dalë në matje zyrtare, por shqiptari ka rezultuar mbi peshën e lejuar.

Atij  i janë dhënë dy orë kohë që të humbas kilogramët e tepërt dhe të dalë për tu matur përsëri me Prodan.

Mirror ka raportuar se boksieri shqiptar duhet t’i humbas rreth 1.814 kg kilogramë brenda dy orëve.

LEXO EDHE  Kupa e Gjermanisë/ Kualifikohen Dortmund dhe Leipzig, eliminohet Schalke

Këdhtu, Marku do të tentojë të humbasë 1.814 kg kilogramët e tepërt për t’iu lejuar ndeshja me Prodan.