Berisha vijon “Foltoren”, mbledh të shtunën demokratët e Vlorës

Pas akuzave të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike nga Fieri, ish-kryeministri Sali Berisha do të vijojë takimet me demokratët në qytetin e Vlorës.

Mësohet se ditën e Shtunë, në moton “Për një PD të hapur dhe më të fortë”, lideri historik i demokratëve do të bashkëbisedojë me mbështetësit e tij në Vlorë, në Pallatin e Kulturës në orën 18:00.

LEXO EDHE  ‘Foltorja’/ Qytetari: Basha nuk besonte se mund të bëhej kryeministër, priste ta bënin

Nisma “Foltorja” e iniciuar nga Sali Berisha nisi pas vendimit të kreut të PD, Basha për ta përjashtuar nga grupi parlamentar për shkak të shpalljes “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit.