Rakipi: SHBA s´ka ndonjë rol në Shqipëri, Berisha nuk është i vetmi që…

Gazetari Ylli Rakipi u shpreh në studion e MCN TV se në Shqipëri nuk ka ndonjë rol SHBA që të mund të ndikojë në mënyrën e funksionimit të partive politike.

Duke pasur parasysh krizën në PD dhe përjashtimin e Sali Berishës, Rakipi tha se këtu nuk është vetëm Berisha që ka ndikuar për problematikat në vend, por demokracisë sipas tij i kanë vënë “mina” të panumërta.

LEXO EDHE  Ministrja Ibrahimaj: Në fillim të Nëntorit marrim 700 mln euro borxh

“Nuk ka ndonjë rol amerikan në Shqipëri, por ambasadori po. Këtu nuk është vetëm Berisha që ka prishur vendin. Këtu mina demokracisë i kanë vënë në mënyrë të panumërt, nuk është vetëm ai”, tha gazetari.