Kursi i këmbimit/ Rriten paundi, dollari dhe euro, zhvlerësohet franga

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Enjten, monedhat e huaja forcuan pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane u forcua me 0,08 lekë dhe këmbehet me 103,45 lekë, ndërsa euroja fitoi terren me 0,02 lekë dhe këmbehet me 121,33 lekë.

LEXO EDHE  Ndodh edhe kjo me kandidatin e Nisma, merr Ferrarin borxh që të shkojë të votojë

Paundi britanik krahasuar me një ditë më parë, u ngjit në kuotën e 141,40 lekëve, duke shënuar një rritjen me 0,44 lekë.

Ndërsa franga zvicerane këmbehet me 111,90 lekë, ose 0.19 lekë më pak se ditën e mërkurë.