Romeu shpjegon: Ja pse rinovimi i Messi-t me Barcelonën ishte i pamundur

Barcelona po kalon një moment të vështirë mes kampionatit dhe Champions League.

Katalanasit duket se nuk e kanë marrë akoma veten nga lamtumira e bujshme e Leo Messi-t, i cili është larguar nga klubi në verë.

Klubi nuk ka arritur ta mbajë për shkak të problemeve ekononike.

Një shpjegim i mëtejshëm mbi arsyet e divorcit ka ardhur nga Eduard Romeu, zëvendëspresident i Barcelona-s, i cili ka thënë për Sport:

LEXO EDHE  Dortmund merr përkohësisht kreun e Bundesligës, Haaland rikthehet me gol

“Rinovimi i Messi-t ishte një operacion që nuk mund t’ia lejonim vetes, nuk respektonte parametra tanë ekonomikë. Nëse do ta kishim rinovuar, do të kishim vënë në rrezik klubin dhe presidenti ka thënë se askush nuk është mbi klubin”.