Hakimi bën sulmuesin për PSG-në, i jep fitoren në minutën e fundit

Paris Saint-Germain ka fituar 2-1 kundër Metz në javën e shtatë të Ligue 1.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë Hakimi, i cili ka hapur takimin në minutën e 5-të dhe e ka mbyllur atë në të 95-ën, pas barazimit të përkohshëm 1-1 të Kouyate në minutën e 39-të.

LEXO EDHE  Juve dhe Napoli hetohen për operacione të dyshimta në merkato

Skuadra e Pochettino, që sot nuk ka patur në dispozicion Leo Messi-n për arsye dëmtimi, kryeson renditjen e Ligue 1 me pikë të plota.

Metz e ka mbyllur ndeshjen me 10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga Bronn në minutën e 92-të për vonim të lojës.