Tirana-Egnatia, ja formacionet zyrtare

Tirana do të përballet sot me Egnatian në stadiumin “Selman Stërmasi”, ndërsa Kukësi do të përballet me Kastriotin.

Tiraa ka mundësinë e mirë për 3 pikët e radhës, që e ngjisin në krye të klasifikimit.

Rikthimi i Ngoo në majën e sulmit e ka bërë Tiranën akoma më të rrezikshme në sulm dhe këtë e konfirmoi me ndeshjen në Korçë, ku ky i fundit shënoi dy gola.

LEXO EDHE  Kombëtarja e femrave nuk ia del në Varshavë, vajzat kuqezi munden 2-0 nga Polonia

Formacionet zyrtare:

Tirana: Bekaj, Toli, Najdovski, Hoxhallari, Ismajlgeci, Limaj, Totre, Hoti, Seferi, Xhixha, Ngo

Egnatia: Puja, Ymeralilaj, Krasniqi, Krivanjeva, Allmuça, Bardis, Telushi, Agbekpornu, Imeri, Shtubina, Magani