“Skandali i Ramës me makinën, po Basha pse hesht”, ish-Presidenti: Opozitë kokëulur

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale mbi atë që e quan skandalin e rradhës së Kryeministrit Edi Rama lidhur me makinën që po përdor, për të cilën zyrtarisht thuhet se është marrë me qira nga Partia Socialiste.

Por Nishani në reagimin e tij thotë se i çuditshëm është fakti se Partia Demokratike po hesht lidhur me këtë skandal.

“Ka frikë ? Nuk e quan të rëndësishme ? Nuk ka dëgjuar e parë gjë ? Apo ? …….. Gjithsesi opozitarizmi, denoncimi i aferave qeveritare, përballja me të keqen nuk është më as monopol e as peng i Kryetarit Peng në selinë e PD.

Meqenëse PS e mori përsipër ta mbulojë skandalin e Edi Ramës, duhej që tu tregonte shqiptarëve se sa kushton qeraja e paguar, të bënte publike kontratën e nënshkruar, të nxirrte transaksionin e thesarit të shtetit për pagesën e realizuar, të sqaronte burimin e parave që partia ka shfrytëzuar, etj.,,,etj.,,,

Por natyrisht që këto nuk i bën dot, pasi thjesht mashtrojnë, gënjejnë, manipuloinë !

Imagjinoni një Kryeministër i zhytur në skandale, një parti në pushtet që fsheh skandalin me mashtrim dhe një opozitë zyrtare që hesht kokulur!”, shkruan Nishani.

Postimi nga Bujar Nishani

Një skandal tjetër i qeverisë së skandaleve !

Baza e skandalit hajnia dhe mashtrimi !

Një gazetare e pakapur, denoncoi Edi Ramën se përdorte prej muajsh një makinë ultra luksoze që sipas medias kushtonte 500 mijë euro (gjysëm milioni pra).

LEXO EDHE  Zjarri në Astir, banorja: Policia nuk hapte telefonin, zjarrfikësja u vonua

Vetëm pas denoncimit të medias, qeveria tentoi të justifikohet se makinën e ka marrë Partia Socialiste me qera !!!!
Ky është një skandal (i rradhës kuptohet) që ngado ta kapësh të bën pis !

Por selia e Partisë Demokratike pse hesht !

Ka frikë ? Nuk e quan të rëndësishme ? Nuk ka dëgjuar e parë gjë ? Apo ? ……..

Gjithsesi opozitarizmi, denoncimi i aferave qeveritare, përballja me të keqen nuk është më as monopol e as peng i Kryetarit Peng në selinë e PD.

Kryeministri i vendit nuk mundet të marrë e as të përdorë makina nga Partia Socialiste !

Në zyrën e qeverisë e në aktivitetin qeveritar Edi Rama është Kryeministri edhe i shqiptarëve kundërshtarë politik të Partisë Socialiste.

Në punët si kryetar i saj, ai mund të përdorë çdo gjë të PS. Zyra, makina, njerëz, të partisë.

Jo në Qeveri e jo në qeverisje !

Meqenëse PS e mori përsipër ta mbulojë skandalin e Edi Ramës, duhej që tu tregonte shqiptarëve se sa kushton qeraja e paguar, të bënte publike kontratën e nënshkruar, të nxirrte transaksionin e thesarit të shtetit për pagesën e realizuar, të sqaronte burimin e parave që partia ka shfrytëzuar, etj.,,,etj.,,,

Por natyrisht që këto nuk i bën dot, pasi thjesht mashtrojnë, gënjejnë, manipuloinë !

Imagjinoni një Kryeministër i zhytur në skandale, një parti në pushtet që fsheh skandalin me mashtrim dhe një opozitë zyrtare që hesht kokulur !

Çfarë duhet bërë ?