Bledar Selmanaj tentoi vetëvr*sjen në qeli, zbulohen detajet e reja

Detaje të reja janë zbuluar nga tentativa për vetëvrasje që ndërmori Bledar Selmanaj, i akuzuari si vrasësi i Xhuljano Bullarit.

Rojet e burgut kanë konstatuar Selmanajn që ka tentuar të vetëvaret në qeli dhe e kane penguar ne momentin e fundit. Ai ndodhet momentalisht në infermierinë e burgut nën kujdesin mjekësor jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 të mbrëmjes së sotme. Dyshohet se rëndesa e ngarkuar psikologjike e kanë shtyrë autorin e dyshuar të krimit të rëndë të ndërmarrë një veprim të tillë

Selmanaj thotë se nuk është ai ekzekutori i Xhuljano Bullarit, por thotë se ai vetëm e ka nxjerrë në pritë djalin, ndërsa si autor ai thotë se janë persona me precedent të theksuar penale në Vlorë.

LEXO EDHE  Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 1 humbje jete dhe 22 raste të reja

Disa jave me pare, Xhuljano Bullari u gjet i vrare me plumb ne koke ne nje makine tip Fiat ne Babice te Vlores. Dyshimet e policise qe ne fillim ishin se Bullari eshte qelluar nga nje person pasagjer ne makine, nga i cili nuk e priste. Me vone u arrestua Bledar Selmanaj, nje person me precedent penal, i cili dyshohet se e ka vrare Bullarin pas nje pazari droge duke qene se dyshohet se viktima i ka dhene para fallso.