Shpërthimi i bombolës në Velipojë, thellohet tragjedia në familjen Gjoka, humb jetën nëna e dy vajzave

Ndahet nga jeta Alketa Gjoka e cila u përfshi bashkë me dy vajzat dhe djalin e saj në një zjarr të rënë në hotelin e tyre në Velipoje si shkak i shpërthimit të një bombole gazi. Ajo po kurohej në Itali prej disa kohësh, por nuk mundi të mbijëtojë.

Familja punonte në Velipojë ku kishin edhe një hotel, i cili u përfshi nga flakët e zjarrit si pasojë e shpërthimit të një bombole. Në fillim të korrikut ata ishin duke bërë gati hotelin për sezonin turistik.

LEXO EDHE  Ndodh në Tiranë/ Fshehu 66 mijë euro te lodrat e fëmijëve, por iu zhdukën për pak minuta

Rrjedhja e gazit nga një bombol shkaktoi shpërthimin e fuqishëm ku fillimisht katër pjestarët e familjes u plagosën. Tre prej pjestarëve të familjes, nëna dhe dy vajzat që kuroheshin në Itali ndërruan jetë.