Parashikimi i motit për ditën e premte, 17 shtator 2021

Nesër (e premte dt.17) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Lezhë, Kukës, Dibër, Tiranë dhe Durrës, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje lokalisht të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

LEXO EDHE  ‘Non-grata’/ Gjata: Padia për Berishën e nxituar, Blinken ka barrën e provës

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 28 °C

në vendet e ulëta: 18 / 30 °C

në vendet malore: 14 / 26 °C

Era

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.