Conference League/ Fiton Paoku i Mihaj, barazojnë Tottenham dhe Baseli

Ka nisur mbrëmjen e sotme kompeticioni më i ri europian Conferencë League.

Tetë ndeshjet e parë janë luajtur në orën 18:45 dhe surprizat nuk kanë munguar.

E ka nisur me fitore PAOK-u i mbrojtësit 23-vjeçar kuqezi Enea Mihaj, që ka mundur në transfertë 2-0 ekipine Gjibraltarit, Lincoln Red Imps. 90 minuta për yllin e ri kuqezi.

LEXO EDHE  VIDEO/ Shënon Giroud, Milani në avantazh ndaj Torinos

Zhgënjen Tottenham, që ka shmangur humbjen me përmbysje në fushën e Rennes falë një goli të Hojbjerg në minutën e 76-të.

Barazim pa gola për Basel-in e Kasamit dhe Xhakës në fushën e Qarabag.