Andi Bushati: Asnjë lider me t*pe nuk ka ardhur në pushtet pa anti-amerikanizëm

Analisti Andi Bushati ka deklaruar mbrëmjen e sotme se asnjë lider në Shqipëri nuk ka ardhur në pushtet pa anti-amerikanizëm.

Ai mori si shembull Sali Berishën, që sipas Buhshatit erdhi në pushtet sërish pasi grisi letrat e Presidentit amerikan Bill Clinton.

“Berisha erdhi në kuvend duke grisur letrat e Clinton në zyrë. Fatos Nano po ashtu ka ardhur në pushtet duke vepruar kundër amerikanëve. Asnjë lider me tope në Shqipëri nuk ka ardhur në pushtet pa antiamerikanizëm. Kur ti beson dhe punon për kredon tënde, edhe mileti këtu të beson. Kur t’i sillesh si fshirësi i këpucëve i të huajit të parë që të kalon në zyrë, s’të repsekton as i huaji dhe as elektorati. Mos u bëj ushtar i palës tjetër”, tha Bushati.

LEXO EDHE  Rama na kthen në 1999/ Qeveria shton me 840 mln euro borxhin në buxhetin 2022