Aksident në punë, plagoset rëndë punëtori

Një aksident në punë ka ndodhur këtë të Enjte në Laç, ku është plagosur rëndë një punëtor.

“Shtetasi D.M., 43 vjeç, banues në Lushnjë, duke punuar në një ndërtesë në qytet Laç është rrëzuar dhe si për pasojë ka marrë dëmtime në trup. Aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin mjekësor”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  U hap për sezonin veror, mbyllet Bypassi i Vlorës

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes, pa specifikuar detaje të tjera rreth ngjarjes.