Vidhet biznesi gjatë natës

Një biznes dyshohet të jetë vjedhur gjatë natës në Gjirokastër.

Policia njoftoi se në orën 07:00, administratori i një firme të përpunimit të bulmetit në fshatin Bodrisht, ka konstatuar se gjatë natës janë marrë nga zyra e financës një shumë parash.

LEXO EDHE  Brenda makinës 400 mijë € të Edi Ramës /Foto

Nga veprimet e para të kryera nga grupi hetimor ka rezultuar se vjedhja është kryer pa thyerje të jashtme, shtuan të njëjtat burime.

“Po punohet intensivisht për të zbuluar mekanizmin e vjedhjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”, thuhet më tej në njoftimin e policisë.